Select Page

Projekt Z ODRA NA ODER

 

Projekt Z Odra na oder je namenjen prikazu dela osnovnošolskih gledaliških skupin ob uresničevanju UNESCO ciljev. Vsako leto ga izvedemo v mesecu marcu. Naše srečanje osnovnošolskih gledaliških skupin ni tekmovalnega značaja, ob vseh prikazanih gledaliških predstavah pa poglabljamo znanja o gledališki kulturi, o igri  ter o prvinah gledališke umetnosti nasploh.  Na ta dan imamo v šoli kulturni dan za naše učence, vabljeni so tudi zunanji obiskovalci in gostje. Predstave so odigrane na našem šolskem, Unesco odru. Projekt je celodneven in glede na vsebino predstav razdeljen v tri sklope. Vsak sklop je namenjen eni triadi, tako da program prilagodimo starostni stopnji. Začnemo zjutraj s predstavami za najmlajše in zaključimo pozno popoldan ali zvečer s predstavami za starejše učence. Kot gledalci se radi pridružijo tudi krajani, starši nastopajočih učencev, otroci z vrtca, varovanci bližnjega doma Danice Vogrinec in doma Antona Skale.

Poleg šol iz Slovenije se našega tradicionalnega gledališkega srečanja udeležujejo tudi šole iz tujine – gre za mednarodno udeležbo in srečevanje z vrstniki iz drugih držav.

Koordinatorica projekta Z odra na oder je ga. Danijela Kajzer.

 

Accessibility