Šolski parlament

Dragi mladi parlamentarci!

Kdo bi si mislil, da bo poklic UPRAVITELJA DRUŽBENIH OMREŽIJ kdaj iskan?

Pred nekaj leti namreč sploh nismo vedeli, kaj družbena omrežja so.

To je samo eno vprašanje, ki bi si ga lahko zastavili v današnjem modernem času. Zaradi hitrega napredka tehnologije, zelo hitro nastajajo novi poklici, ki bodo v prihodnosti zasedali zelo pomembna delovna mesta na trgu dela. To je tudi rdeča nit letošnjega 31. šolskega parlamenta, ki bo hkrati nadaljevanje lanske teme in nosi naslov »MOJA POKLICNA PRIHODNOST«.

Zaradi trenutnih razmer s koronavirusom, so vse dejavnosti v zvezi z šolskim parlamentom odpovedane.

Novice v zvezi z izpeljavo sledijo, kakor hitro bo znano več iz strani Zveze Prijateljev Mladine Slovenije.

To pa ne pomeni, da ne moremo širiti svojega znanja o poklicih danes in v prihodnosti. O različnih poklicih lahko raziskujete na spodnjih povezavah in v priloženem članku iz zbornika Moja poklicna prihodnost.

OPISI POSAMEZNIH POKLICEV

O POKLICIH PRIHODNOSTI:

Za konec pa še nekaj precej nenavadnih poklicev, ki resnično obstajajo:

• nekdo, ki si izmišlja imena različnih lakov za nohte,
  • ustvarjalec okusov,
  • akupunkturist za živali,
  • spletni ocenjevalec izdelkov.

To je samo drobec nenavadnih poklicev, ki jih lahko najdemo v današnjem spremenljivem svetu. Seveda pa lahko še kaj več raziščete tudi sami.

Ostanite radovedni!

Mentorica: Katja Kokol Marko