UČENEC POUČUJE

Tudi letos smo sodelovali v projektu “Učenec poučuje”, ki je prinesel navdihujoče izkušnje učenja in poučevanja v našo šolo. Projekt je bil izjemna priložnost za naše učence, da so se preizkusili v vlogi učiteljev ter delili svoje znanje in spretnosti z vrstniki.

Projekt “Učenec poučuje” je bil zasnovan z namenom spodbujanja aktivnega sodelovanja in učenja med učenci.

Glavni cilji projekta so bili:

• Razvijanje komunikacijskih veščin: Učenci so se naučili učinkovito komunicirati in predstavljati svoje ideje pred svojimi sošolci.
  • Krepitve samozavesti: Preizkušanje v vlogi učitelja je učencem omogočilo izboljšanje samozavesti in samopodobe.
  • Deljenje znanja in izkušenj: Učenci so imeli priložnost deliti svoje znanje in spretnosti s svojimi vrstniki ter se hkrati učiti od drugih.

Učenci so se bolj aktivno vključili v učni proces ter bili bolj motivirani za učenje in raziskovanje novih tem.

Sodelovanje v projektu “Učenec poučuje” je bilo za našo šolo izjemno dragoceno in navdihujoče. Veselimo se nadaljnjega raziskovanja in razvoja novih pedagoških pristopov ter učnih metod.

Hvala vsem učencem in učiteljem za njihovo predanost in sodelovanje v projektu!

Opis pripravil: Damijan Šoštarič