Sem športnik – mlad športnik

Na naši šoli bomo s pomočjo mariborskih športnih klubov v šolskem letu 2019/20 organizirali športni program za učence od prvega do devetega razreda, ki smo ga poimenovali »Sem športnik – mlad športnik«. Namen športnega programa je ponuditi šolarjem kvalitetno, vsakodnevno športno življenje. Cilj je lahko športni rezultat ali pa le želja po gibanju in prispevek športa h kakovosti življenja. Za šolsko leto 2019/20 smo izbrali osem športov (3 ekipni – nogomet, košarka in odbojka ter 5 individualnih – tenis, smučanje, atletika, gimnastika in karate), katere bi predstavljali in promovirali med našimi učenci. Klubi/Društva bodo na srečanjih, ki bodo potekala v šolski telovadnici ob sredah med 13:30 in 15.uro, predstavili svoj šport (prvič za učence 1. – 5. razreda in drugič za učence od 6. – 9. razreda), na katerem bodo kot demonstratorji sodelovali tudi učenci naše šole, ki se s tem športom že ukvarjajo z namenom, da bi učenci dobili še boljši vpogled v določeno športno panogo in delo. Sledili bi obiski prijavljenih učencev na treningih športnih ekip, ki se bodo odvijali bodisi na šoli bodisi na lokaciji kluba/društva. Zaključno dejanje programa, ki bo potekal od konca septembra 2019 do maja 2020, bo obisk uradne tekme ali prireditve v organizaciji športnih klubov.

Pridruži se nam in postani športnik – mlad športnik tudi TI!

Vodja projekta: Mirko Škundrić