Ne zavrzi oblek, ohrani planet

CILJI:

• Spoznamo glavne korake odgovornega ravnanja z rabljenimi in odsluženimi oblačili (tekstilom), da ne končajo na odlagališču odpadkov.
  • Spodbujamo in organiziramo dogodke za izmenjavo, izposojo, podarjanje, popravila in predelavo oblačil.
  • Povezujemo se z dobrodelnimi organizacijami, ki jim podarimo rabljena, a uporabna oblačila. S centri ponovne uporabe se dogovorimo za predelavo neuporabnih oblačil ali teksta, ki lahko v novi obliki zaživijo novo življenje.
  • Premišljeno in odgovorno nakupujemo oblačila.

OPIS AKTIVNOSTI:

• Zbiranje rabljenih in odsluženih oblači in obutve v šoli;
  • Izmenjava oblačil in obutve – v šoli
  • Ogled centra ponovne uporabe.
  • Vključevanje staršev, drugih strokovnjakov; obisk ali predavanje predstavnika komunalnega podjetja, obisk zbirnega centra ali centra ponovne uporabe.
  • Organizacija izmenjave oblačil.
  • Organizacija modne revije Predelava odsluženega tekstila v nova oblačila ali drug izdelek (modna revija).
  • Izdelava škatle za zbiranje odsluženega tekstila.
  • Likovna, grafična ponazoritev ravnanja z odsluženim tekstilom.

Vodji projekta: Amanda Štrucl in Sara Menard