Select Page

Za nami je še eno uspešno srečanje osnovnošolskih gledaliških skupin Z odra na oder, ki je bilo letos že 23. po vrsti. Ponosni smo, da je bil tudi letos odziv na naš razpis zelo uspešen. Na gledališkem odru se je zvrstilo kar 15 predstav, v goste pa je prišlo 190 nastopajočih učencev in 40 njihovih mentorjev iz vse Slovenije, Srbije, daljne Ukrajine in celo iz Severne Makedonije.Tudi letos nas je obiskal dramski igralec Bojan Marošević, pozdravila nas je podžupanja mesta Maribora, gospa Helena Kujundžić Lukaček, gledalcem pa je spregovorila tudi ambasadorka Severne Makedonije, gospa Suzana Zelenkovska. Še posebej pa se želimo zahvaliti staršem, ki so gostili učence iz tujine. Lepo je vedeti, da so dobro poskrbeli za njih, saj so se učenci vrnili domov polni lepih vtisov. Prav tako gre posebna zahvala prostovoljnim organizatorjem popoldanskega druženja naših in gostujočih učencev in učiteljev, ki so jih poimenovali kar “Igre brez meja”.

Accessibility