Select Page

Rastem s knjigo za učence 7. razreda

Maj 30, 2023

udi letos smo uspešno izvedli projekt spodbujanja bralne kulture Rastem s knjigo, ki je namenjen sedmošolcem. Z njim jih skušamo motivirati za branje mladinskega leposlovja slovenskih avtorjev ter jih spodbuditi k obiskovanju splošnih knjižnic.

V Pionirskem oddelku knjižnice Nova vas so se naši učenci seznanili s storitvami splošnih knjižnic, spoznali nacionalni bibliografski sistem COBISS in se naučili iskanja knjižničnega gradiva. Prisluhnili so predstavitvi zanimivih knjig za počitniško branje, nazadnje pa so podrobneje spoznali nastanek in vsebino knjige Reformatorji v stripu, avtorjev Boštjana Gorenca in Jake Vukotiča. To je strip, ki na zabaven in poučen način prikaže delo in življenje zgodovinskih oseb, ki so tlakovale pot našemu knjižnemu jeziku. Ker se bodo z obdobjem reformacije srečali v naslednjih letih svojega šolanja, verjamemo, da bo knjiga tudi dodaten vir znanja.

Accessibility