Prvi šolski dan za prvošolce

Sep 2, 2019

V ponedeljek, 2. 9.2019, je šolski prag naše šole prvič prestopilo 28 prvošolcev. Najprej so se prvošolci s starši zbrali na dvorišču šole, kjer jih je pozdravila ravnateljica šole Melita Bizjak Radeljič in podžupanja Mestne občine Maribor mag. Helena Kujundžić Lukaček. Sledil je ogled predstave o deklici Lani, ki ima zelo rada šolo. Celo poletje je komaj čakala, da se le ta začne. Saj bo tam srečala prijatelje, se učila novih stvari in z veseljem spoznavala svet okoli sebe. Na poti v šolo pa ji je pot prekrižal deček Anže, ki bi moral tokrat prvič v šolo, a se je namesto tega raje odločil, da bo prvi šolski dan nagajal vsem mimoidočim.

Po predstavi smo si z učenci in starši ogledali razred ter staršem predstavili pomembne informacije ob vstopu otrok v šolo, na kar je sledilo prijetno druženje ob pogostitvi.

Prvi šolski dan smo zaključili s pričakovanjem prijetnega in uspešnega šolskega leta.