Počitnice s prijatelji 2019

Jun 18, 2019

PROGRAM POČITNICE S PRIJATELJI 2019

DNEVNI PROGRAM V DOMU USTVARJALNOSTI MLADIH (DUM) MARIBOR

Sprva bodo ustvarjalne delavnice potekale v okviru Festivala Lent oz. Art kampa v Mestnem parku, od 1. julija naprej pa z dnevnim počitniškim programom nadaljujemo v Domu ustvarjalnosti mladih Maribor. Med ustvarjalnimi delavnicami bodo otroci in mladostniki lahko izbirali med različnimi likovnimi delavnicami, na tematskih delavnicah pa bomo izdelovali ljudska glasbila in nanje zaigrali, oblikovali glino in les, se učili plesnih korakov, izdelovali lego robote, se preizkušali v improvizacijskem gledališču, brskali po mariborskih zgodbah, šivali in kvačkali, si izdelali milo in šumeče kroglice, fotografirali, spoznali filmsko umetnost in posneli kratek film, tudi kuhali bomo, se sproščali in še marsikaj. Veliko doživetij nas čaka na kar 42-ih izletih. Ob ponedeljkih bomo klepetali z živalmi, torke bomo namenili športanju, ob sredah se bomo potepali po Sloveniji, ob četrtkih družili z ljudmi, ki opravljajo zanimive poklice, petki pa bodo namenjeni doživetjem na prostem. Počitnice bomo zaključili s tradicionalnima dogodkoma – tekmovanju “Maribor, moje mesto” in prav na zadnji dan počitnic še z “Neresno olimpijado” na Trgu svobode.

Dnevni počitniški program z informacijami za starše je obljavljen na naši spletni strani – Počitnice s prijatelji.

DODATNI PROGRAM – POČITNIŠKO VARSTVO V DUM-u

Letošnja novost počitniškega programa je počitniško varstvo v Domu ustvarjalnosti mladih Maribor – celodnevni program s kosilom. Prijavijo se lahko osnovnošolci do končanega 5. razreda, ki imajo stalno prebivališče na območju Mestne občine Maribor, če bodo prosta mesta še na voljo, pa tudi otroci iz drugih občin. Ker je število mest omejeno, bo otroka v počitniško varstvo možno vključiti za največ dva tedna, le v primeru prostih mest tudi več. Pogoj za vključitev je tudi ta, da so starši zaposleni in varstvo res potrebujejo. Cena paketa (od ponedeljka do petka) za otroke iz Mestne občine Maribor je 25,00 eur.

Vse podrobnosti o pogojih vključitve, načinu prijave in poteku počitniškega varstva so objavljene na naši spletni strani – Počitniško varstvo.

POČITNIŠKI TABORI ZA NADARJENE

Med poletnimi počitnicami že šesto leto zapored organiziramo tudi večdnevne tabore za nadarjene “Omogočimo sanje!”, katerih namen je spodbujanje talentov na izbranih področjih. Taborov se lahko udeležijo tudi učenci, ki niso prepoznani kot nadarjeni učeni, a ne morejo uveljavljati subvencije.

Trenutno so na voljo mesta še na NOVINARSKEM TABORU, kjer se bodo udeleženci prelevili v novinarje, si postavili redakcijo in preverili dogajanje v 1. izmeni VIRC Poreč. Izdali bodo novo številko časopisa O(D)BITO. Seveda mladi ne bodo samo delali, dovolj bo tudi prostega časa za kopanje, razvedrilo, druženja in večerne zabave.

Informacije o programih na poletnih taborih in načinu prijave so objavljene na naši spletni strani – Poletni tabori za nadarjene.

LETOVANJA 2019

Prijave za letovanja še vedno zbiramo. Trenutno so prosta mesta še v 4. in 6. izmeni VIRC Poreč ter 2. izmeno DMZ.  Prijave za posamezno izmeno so možne samo do zapolnitve prostih mest. Več informacij najdete tukaj. Prosta mesta so še tudi za letovanje v MARBURG. Več pa tukaj.