Select Page

DANES JE VESOLJE PRIŠLO K NAM

Maj 16, 2023

V sklopu naravoslovnega dne so naši učenci spoznali skrivnosti vesolja, osončja, opremo astronavtov in posebnosti našega planeta.  Izdelovali so rakete, preizkusili njihove izstrelitve in se navdušili nad njihovim izjemno dolgim poletom. Na delavnici o mali šoli astronavtike so občutili delovanje tekočega dušika, ki je rastline spremenil v prah, banano pa v priročno kladivo za zabijanje žeblja.

Strokovnjaki za kozmologijo in astronavtiko so nam pričarali pravi Vesoljski dan, ki je bil začinjen z zanimivimi vesoljskimi delavnicami in eksperimenti, ki se bodo učencem prav gotovo vtisnili v prijeten spomin. Osrednja točka naših doživetij pa je bil mobilni planetarij, ki nam je zelo realistično omogočil, da smo doživeli vesolje od blizu.

Accessibility