PRVI ŠOLSKI DAN ZA PRVOŠOLCE

Sep 2, 2020

Prvi šolski dan je pomemben in nepozaben dan za vse prvošolčke in njihove starše. To je začetek nečesa čisto novega. Zato je bil dan poln vznemirjenja, pričakovanj, radovednosti, veselja …

Šolski prag naše šole je prestopilo 51 prvošolčkov. Skupaj s starši so se zbrali na dvorišču šole, kjer jih je pozdravila ravnateljica Melita Bizjak Radeljič. Sledil je ogled predstave gledališča Smejček o deklici Ani, ki ima zelo rada šolo. Celo poletje je komaj čakala, da se le ta začne. Saj bo tam srečala prijatelje, se učila novih stvari in z veseljem spoznavala svet okoli sebe. Na poti v šolo pa ji pot prekriža nekdo, ki bi moral iti prvič v šolo, pa se je namesto tega raje odločil, da bo prvi šolski dan nagajal vsem mimoidočim.

Po predstavi so si učenci skupaj z učitelji ogledali učilnico, se seznanili z delom v prvem razredu in ob pogostitvi malce poklepetali. Prvi šolski dan smo zaključili s pričakovanjem prijetnega in uspešnega šolskega leta.