Prvi šolski dan je pomemben in nepozaben dan za vse prvošolčke in njihove starše. To je začetek nečesa čisto novega. Zato je bil dan poln vznemirjenja, pričakovanj, radovednosti, veselja …

Šolski prag naše šole je prestopilo 51 prvošolčkov. Skupaj s starši so se zbrali na dvorišču šole, kjer jih je pozdravila ravnateljica Melita Bizjak Radeljič. Sledil je ogled predstave gledališča Smejček o deklici Ani, ki ima zelo rada šolo. Celo poletje je komaj čakala, da se le ta začne. Saj bo tam srečala prijatelje, se učila novih stvari in z veseljem spoznavala svet okoli sebe. Na poti v šolo pa ji pot prekriža nekdo, ki bi moral iti prvič v šolo, pa se je namesto tega raje odločil, da bo prvi šolski dan nagajal vsem mimoidočim.

Po predstavi so si učenci skupaj z učitelji ogledali učilnico, se seznanili z delom v prvem razredu in ob pogostitvi malce poklepetali. Prvi šolski dan smo zaključili s pričakovanjem prijetnega in uspešnega šolskega leta.