Select Page

Spoštovani učenci, starši in skrbniki ter učitelji,

pred nami je čas, ko se poslavljamo od starega leta, da pozdravimo novo. Leto, ki še nikoli v zgodovini samostojne Slovenije ni bilo prepleteno s tolikšno mero upanja, sanj in optimizma. Prihajajoči državni praznik je zato še bolj pomemben, saj mineva trideset let, ko smo Slovenci, uresničili svoje stoletja stare sanje in naredili odločilne in pogumne korake na poti k samostojni državi.

Da bi ta pomemben slovenski praznik primerno obeležili, so se Arhiv Republike Slovenije, Zavod Republike Slovenije za šolstvo in Park vojaške zgodovine povezali v projektu »ZBRALI SMO POGUM« in pripravili zanimivo spletno razstavo in film.

Vabimo vas, da si spletno razstavo in film ogledate na spletni strani www.zbralismopogum.si.

Naša pot je dokaz, da lahko vsak izmed nas doseže svoje cilje in uresniči svoje sanje. Pri tem naj nam bodo vodilo besede Walta Disneya: »Vse sanje se lahko uresničijo, če le imamo pogum, da gremo za njimi.«

Zato, dragi učenci, starši in skrbniki ter učitelji, nikoli ne nehajte sanjati in stremeti k uresničitvi svojih ciljev, saj samo to vodi v boljšo prihodnost.

Accessibility