V četrtek, 13.12.2018, smo se zbrali ob šestih zvečer – bila je že trda tema. Zato smo potrebovali lučko. Lučke, če smo natančnejši. Učiteljici slovenščine sva nekaj več kot 20 zbranim učencem od 4. – 9. razreda ob lučki in prijetno osvetljeni učilnici s svetlobo sveč, prebirali zgodbe. Prebirali smo zgodbe iz mladostnih let Leona Štuklja. Spoznali smo sokolstvo in pomen tega društva za Leonov športni in tudi osebni razvoj. Čudili smo se ob ogledu enega izmed kratkih filmčkov, ki ga je g. Franček Jauk podaril naši šoli in se nasmejali ob naših poskusih tiste znamenite olimpionikove vaje na stolu. Nekaterim učencem je šlo zares izvrstno!

Tudi lačni nismo ostali. Za večerjo smo si privoščili točno to, kar je imel Leon Štukelj najraje – biskvit in izjemen kompot, ki so nam ga pripravili v kuhinji! Hvala. Ostala ni niti trohica.

Bilo je zabavno, poučno, veselo in sproščeno. Hvala vsem, ki ste prišli!