Projekt SIMBIOZA na naši šoli že sedmo leto zapored

Apr 6, 2019

V projekt že sedmo leto vključujemo naše učence in starejše; naše učence pozivamo k prostovoljstvu, starejše pa spodbujamo, da se vključijo v vseživljenjsko učenje in s tem dvignejo raven kakovosti svojega življenja. Projekt je potekal v dveh delih računalniških delavnic. Prvi del smo izvedli v času od 28. 1. do 1. 2. 2019, drugi del računalniških delavnic pa je potekal od 25. 3. do 29. 3. 2019. Delavnice so potekale vse dni v tednu med 9. in 11. uro dopoldan v računalniški učilnici.

Ob pomoči našega učenca so se starejši naučili uporabljati računalnik. Pričeli so z uporabo miške in tipkovnice, nadaljevali z osnovnim urejanjem besedil in risanjem v Slikarju, spoznavanjem interneta in njegova uporaba. Pogledali so si virtualne knjižnice ter Cobiss. Poudarek je bil na pravilni, uspešni in varni rabi interneta, spoznavanjem brezplačnih načinov komunikacije na spletu, praktično znanje o elektronskem računu. Zaključili pa smo s svetom mobilne telefonije in urejanjem fotografij v programu Photofilter. Vaje so potekale dovolj počasi, naši učenci pa so s svojo potrpežljivostjo in prijaznostjo starejšim bili v veliko pomoč.

Pri projektu je sodelovalo 16 učencev naše šole iz 7. in 9. razreda, osem učiteljev prostovoljcev in 5 tečajnikov.

V nadaljevanju so strnjeni vtisi dveh udeležencev računalniških delavnic:

»Z ženo sva se odločila za obisk računalniškega tečaja v sklopu Simbioze na Osnovni šoli Leona Štuklja na Taboru v Mariboru. Bila sva zelo pozitivno presenečena, ker so mladi v sklopu tega medgeneracijskega druženja odlično prenašali svoje računalniško znanje na nas z velikim veseljem in pri tem pokazali veliko znanja. Zahvalila bi se tudi ravnateljici ter njenemu pomočniku za sodelovanje pri izvedbi teh delavnic in seveda g. Rožiču za celoten program. Hvala tudi za malico, ki smo je bili deležni vsak dan. Bilo je res čudovito to druženje z mladimi, ki so nas kar nekaj naučili. Še enkrat vsem hvala za svoj vložen trud.«

Jože in Dragica Turk