Vetrnice za mir

Sep 23, 2019

Učenci I. in  II. tiade so sodelovali v projektu Mestne občine Maribor »Vetrnice za mir«, s katerim želimo opozoriti na mednarodni dan miru, ki ga proslavljamo 21. septembra. Učenci so iz papirja izdelali vetrnice in jih v ponedeljek, 23. 9. 2019, »posadili« na Rožnem griču v mestnem parku. Že nekaj let zapovrstjo želimo na naši šoli opomniti na svetovni dan miru in zavedanje, kako pomembno je v sebi vzgajati človeške vrednote.

Četrtošolci Bernard, Jure, Lara,  Urška in učiteljica Dragica so bili predstavniki naše šole. Prisotni so bili pri kulturni prireditvi. Otroke je nagovorila tudi  podžupanja.

»Otroke je s svojim obiskom počastila mariborska podžupanja Helena Kujundžić Lukaček. »Besedica mir je besedica, ki jo uporabljamo v svojem vsakdanjem življenju. Verjetno poznate zelo dober stavek: ‘Daj mi mir’. Izdelali ste vetrnice in ste jih zapičili tukaj na naš lep Rožni grič z namenom, da bi pokazali in si želite, da bi vsi otroci po svetu imeli mir. Vendar vemo, da to ni tako. Verjamem, da ste vi odlični ambasadorji, da boste mir širili med sabo, med svoje prijatelje, znance in družino«. (mariborinfo.com)