Projektni dan

Okt 6, 2019

V sredo, 2.10.2019, so imeli učenci od 6. do 9. razreda pouk malo drugače – ni potekal v šoli.
Šestošolci so bili v Umetnostni galeriji. Izvedeli so marsikaj zanimivega in ustvarjali v delavnici. Ogledali so si tudi znamenite stavbe v mestu.
Učenci 7. razreda so obiskali Pokrajinski muzej in Muzej narodne osvoboditve. Zgodovina, ki bi se jo učili v šoli, je na drugi lokaciji lahko še bolj zanimiva.
Učenci 8. in 9. razredov pa so bili v Krškem. Obiskali so GEN-i – Svet energije, kjer so se »igrali« z elektriko in izvedeli veliko zanimivosti, ki jim bodo koristile pri učenju fizike. V Mestnem muzeju v Krškem so obnovili znanje o življenju in delu Janeza Vajkarda Valvasorja in izvedeli zanimivosti o meščanki Josipini Hočevar: gospodarstvenici, mecenki in dobrotnici, izjemni ženski 19. stoletja. V delavnici so ustvarjali v tehniki kemogram. To je kolizija dveh oblik umetniškega izražanja, fotografije in slikarstva. Naše izdelke bomo predstavili na razstavi v šoli. Vse vstopnine so bile poravnane iz sredstev Šolskega sklada.