Obisk mag. Igorja Plohla ob zaključku Prežihove bralne značke

Maj 17, 2019

V ponedeljek, 13. 5. 2019, nas je ob zaključku Prežihove bralne značke obiskal mag. Igor Plohl, pisatelj in učitelj, ki je po zlomu hrbtenice pristal na invalidskem vozičku. Učencem je predstavil svojo življenjsko zgodbo iz avtobiografskega romana »Ne domišljaj si« ter slikanice o levu Rogiju, v katerih na otrokom razumljiv način predstavi invalidnost. Na srečanju z avtorjem so prisostvovali vsi učenci naše šole, saj si želimo, da bi bil vsak deležen dobrih zgodb, zapisanih v knjigah. Litovski pisatelj in ilustrator Kestutis Kasparavičius je zapisal: »Knjige imajo čudovito lastnost – pomagajo nam, da ne hitimo.« In res, današnji dopoldan nismo nikamor hiteli. Prepustili smo se Igorjevi – Rogijevi zgodbi.