UČBENIŠKI SKLAD

Učbeniški sklad je v skladu z ZOFVI in Pravilnikom o upravljanju učbeniških skladov ustanovljen zato, da se učenkam in učencem zagotovi učbenike, ki jih potrebujejo pri pouku.

V učbeniški sklad se lahko vključijo učbeniki, objavljeni v Katalogu učbenikov. Starši učenk in učencev se sami odločijo, ali bodo učbenik kupili ali si ga bodo izposodili na šoli.

Učbenike, ki jih bodo uporabljali učenci, izberejo učitelji posamezne šole znotraj strokovnih aktivov. Pri upravljanju učbeniškega sklada upoštevamo Pravilnik o upravljanju učbeniških skladov ter druga zakonska določila (ZOFVI, Zakon o računovodstvu, Zakon o javnih naročilih, Zakon o varovanju osebnih podatkov).

Izposojevalnino sofinancira Ministrstvo za šolstvo in šport, v zadnjih letih je bilo financiranje 100-odstotno. Učbenike, ki jih je šola izbrala za nakup za učbeniške sklade, mora nabaviti pred začetkom novega šolskega leta.

Šola razdeli učbenike uporabnikom sklada prvi teden pouka v novem šolskem letu.

Če konec leta učenci vrnejo poškodovan učbenik ali pa ga sploh ne vrnejo, plačajo zanj odškodnino v skladu s 5. členom Pravilnika o upravljanju učbeniških skladov.

Skrbnica učbeniškega sklada je knjižničarka Danijela Kajzer.