Karierna orientacija na šoli se izvaja od 1-9. razreda. Skozi pouk in druge dejavnosti učenci spoznavajo poklice, šole in različna delovna okolja.

Ob vstopu v srednjo šolo imajo učenci veliko vprašanj. Najbolj od vsega jih zanima » koliko točk je potrebnih za vpis«. Toda za uspešno izbiro šole in s tem poklica je potrebno upoštevati še mnoge druge dejavnike.

Pomembne so delovne in učne navade ter motivacija za učenje. Upoštevati je treba interes, sposobnosti, zdravstveno stanje, vpliv družine, vrstnikov,… Predvsem pa je treba razmisliti, kakšni so izobraževalni cilji posameznika.

 

Kje najdete informacije, ki vas zanimajo?

 • Oglasna deska pedagoginje (pred pisarno)
 • Spletne strani
 • Šolska knjižnica (poklicni kotiček)
 • Obiski srednjih šol in podjetij
 • Obisk kariernega sejma
 • Razgovori s pedagoginjo

 

Pred odločitvijo

 • Posvetuj se s starši
 • Pogovori se s šolsko pedagoginjo
 • Preglej predmetnike srednjih šol
 • Razmišljaj o svojih željah in interesih
 • Dobro izkoristi informativne dneve

Pomembni  internetni naslovi

Zavod RS za zaposlovanje:        www.ess.gov.si

Ministrstvo za šolstvo in šport:   www.gov.si

Javni sklad RS za razvoj kadrov: www.sklad-kadri.si ( vse vrste štipendij)

Moja izbira      www.mojaizbira.si ( seznamo poklicev in njihove predstavitve, računalniški program Kam in kako,…)

MojeDelo   www.mojedelo.com

E-svetovanje  https://esvetovanje.ess.gov.si/

 

Telefonska številka pedagoginje: 024295361

Milena Grudnik, šolska pedagoginja

Dragi devetošolci!

Prišel je čas, ko morate začeti razmišljati kam naprej v srednjo šolo in kakšen poklic bi želeli opravljati v prihodnosti. Vsako leto učenci 9. razredov nekaj časa posvetijo spoznavanju poklicev in različnih srednjih šol. Ker v letošnjem letu predstavitve kariernih vsebin v živo niso mogoče, vam bodo te vsebine predstavljene kar iz domačega računalnika ali prenosnega telefona.

Od ponedeljka, 16. 11. 2020 do petka, 20. 11. 2020 bo za učence osnovnih šol potekal VIRTUALNI KARIERNI SEJEM 2020 – Sejem poklicev in izobraževanja. Učenci boste lahko v tem času kadarkoli kliknili na spodnjo povezavo in se priključili sejmu. V virtualnem prostoru se boste lahko sprehodili med stojnicami in prisluhnili predstavitvam različnih poklicev ter pomembnih obšolskih dejavnosti.

POVEZAVA DO VIRTUALNEGA KARIERNEGA SEJMA: https://www.karierni-sejem.si/

Za vsa vprašanja smo vam na voljo na: milena.grudnik@os-leon.si

Lepo vabljeni.

Šolska svetovalna služba

Accessibility